Coraz większa rywalizacja w segmencie prepaid

Prezes PTK Centertel, Sławomir Skrodzki, potwierdził, że trwająca od paru miesięcy walka o klienta w segmencie prepaid doprowadziła do wojny cenowej pomiędzy operatorami.

Nie jest tajemnicą, że użytkownicy ofert prepaid generują operatorom kilkukrotnie mniejszy przychód niż abonenci post-paid. Segment ofert na kartę był do tej pory zdominowany przez operatorów wirtualnych MVNO. Wygląda na to, że sytuacja ta uległa zmianie. W ostatnim czasie operatorzy infrastrukturalni MNO mocno zwiększyli swoje zainteresowanie usługami przedpłaconymi nie pozostawiając operatorom wirtualnym dużego pola manewru.

Nowa promocyjna usługa w Orange na Kartę dla przenoszących numer

W dniu 25 stycznia 2016 r Orange wprowadził specjalną usługę promocyjną w segmencie prepaid zachęcającą do przeniesienie numeru do tego operatora. Żeby skorzystać z tej propozycji musimy posiadać numer w innej sieci (z wyjątkiem nju mobile) i przenieść go do Orange na kartę. Przenoszony numer od innego operatora może być numerem z oferty abonamentowej lub z oferty na kartę. Po włączeniu usługi promocyjnejotrzymujemy za kwotę 28 zł na okres 31 dni nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane sms-y oraz pakiet internetowy 8 GB. Usługę tą możemy włączyć jako jednorazową lub cykliczną. Warunkiem odnowienia usługi jest posiadanie na koncie odpowiednich środków finansowych potrzebnych do pokrycie opłaty za włączenie usługi tj. 28 zł. Mankamentem nowej propozycji Orange może być to, że usługę możemy włączyć jedynie w okresie 12 miesięcy od daty przeniesienia numeru. Usługa może odnawiać się cyklicznie bez ograniczenia (powyżej 12 m-cy), ale jeśli po 12 miesiącach zapomnimy doładować konto to zostanie ona bezpowrotnie wyłączona. Przenosząc zatem numer do Orange na kartę musimy brać po uwagę, że po 12 miesiącach (jeśli zapomnimy doładować konto) znowu będziemy przenosić numer do innego operatora lub pozostaniemy w sieci na nieco gorszych warunkach określonych przez obecne standardowe oferty prepaid operatora.

Картинки по запросу coraz większa rywalizacja w segmencie prepaid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *