Zenwatch pierwszy smartwatch firmy asus zaprezentowany

ZenWatch to jeden z kilku zaprezentowanych w przeciągu ostatniego roku inteligentnych zegarków pracujących pod kontrolą oprogramowania od firmy Google. Producentem tego urządzenia jest firma Asus, której udało się stworzyć wyglądające bardzo stylowo urządzenie o całkiem niezłych parametrach.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, na tegorocznej edycji targów IFA w Berlinie zaprezentowano oficjalnie sprytny zegarek Asus ZenWatch, który jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem w portfolio firmy. Jeszcze przed premierą został ochrzczony „najładniejszym smartwatchem” – z tym twierdzeniem można się nie zgadzać, ale trzeba przyznać, że tajwański producent zdecydował się na dość prosty, ale jednocześnie wystarczająco atrakcyjny design, który niektórzy mogą uznać nawet za elegancki. Część użytkowników zapewni doceni także to, że Asus ZenWatch może pochwalić się skórzanym paskiem. Z kolei jego główna część została wykonana ze stali nierdzewnej. Aby zegarek spełniał oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców, zadbano również o pyło- i wodoodporność potwierdzoną certyfikatem IP55.

Wygląd jest ważny, ale niekoniecznie najważniejszy – jak wypada specyfikacja techniczna Asus ZenWatch? Sercem urządzenia jest ten sam procesor, co chociażby w LG G Watch R, czyli Qualcomm Snapdragon 400 pracujący z częstotliwością 1,2 GHz. Ponadto w środku zamknięto 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej, mikrofon, moduł Bluetooth, akumulator o pojemności 1,4 Wh (starczy podobno na przeszło dzień typowego użytkowania) oraz takie czujniki, jak ruchu czy pulsometr. Użytkownicy mogą zmierzyć za pomocą zegarka na przykład spalone kalorie albo pokonany dystans podczas biegu.

Nie, nie zapomnieliśmy o kluczowym elemencie zegarka – smartwatch został wyposażony w 1,63-calowy ekran dotykowy AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli i zagęszczeniu na poziomie 278 ppi. Warto również wspomnieć o tym, że zastosowano tutaj wzmocnione szkło Corning Gorilla Glass 3, co jest dodatkową zaletą. Wymiary urządzenia wynoszą 50,6 x 39,8 x 7,9-9,4 mm, a waga nie przekracza 50 g.

Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear, który otrzymał autorską nakładkę interfejsu ZenUI. W związku z tym Asus ZenWatch ma kilka dodatkowych funkcji, które pozwalają na zdalną kontrolę nad smartfonowym aparatem, odblokowanie np. tabletu za pomocą smartwatcha czy zlokalizowanie smartfona, w razie gdyby ten się gdzieś nam zapodział. Jeśli chodzi o kompatybilność, to zegarek współpracuje ze smartfonami opartymi na systemie operacyjnym Google Android 4.3 lub nowszym. Aby jednak skorzystać z opisanych wyżej opcji, trzeba będzie zainstalować stosowne aplikacje na swoim urządzeniu mobilnym, np. ZenWatch Manager Phone czy Asus Remote Link.

Poznaliśmy oficjalną cenę obowiązującą w USA i Europie. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zapłacą za Asusa ZenWatch tyle, ile obiecał niedawno Jerry Shen, dyrektor generalny firmy Asus, czyli 199 dolarów. Z kolei na Starym Kontynencie ma kosztować 199 euro. Sprytny zegarek trafi do sprzedaży w październiku – dokładna data debiutu nie jest jeszcze znana. Niestety, kwestią niewiadomą pozostaje polska premiera i na razie trudno powiedzieć, czy do takiej w ogóle dojdzie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *