Aktywacja roamingu w play

Roaming Play umożliwia Ci korzystanie z wszystkich podstawowych usług telekomunikacyjnych w zasięgu zagranicznych sieci komórkowych. Szczegóły usługi możesz sprawdzić na stronie roamingu zagranicznego.

Aktywacja i dezaktywacja roamingu w Play

Osoby, które mają numer w sieci telefonii komórkowej Play, mają to szczęście, że aby skorzystać z usługi roamingu, nie muszą wysyłać żadnych SMS-ów ani wcześniej załatwiać żadnych formalności. Klienci wszystkich taryf za wyjątkiem Play Online mają automatycznie aktywowany roaming w standardzie.

Fakt, że nasz roaming jest aktywowany automatycznie nie oznacza jednak, że nie opłaca się wiedzieć, jak go wyłączyć. W końcu może się zdarzyć tak, że nie będziemy go potrzebowali. Jeśli właśnie tak wygląda sytuacja, to chcąc dezaktywować roaming, należy wysłać zgłoszenie za pomocą Play24 albo zadzwonić do Biura Obsługi Klienta Play. Jeśli dzwonimy z numeru Play, wystarczy wybrać *500. Przy numerze z innej sieci dzwonimy z kolei na 790 500 500.

Co daje nam roaming w Play?

Skorzystanie z roamingu w Play to bardzo dobre rozwiązanie z wielu względów. Przede wszystkim gwarantuje on dostęp do wszystkich podstawowych usług telekomunikacyjnych za granicą. Jeśli chodzi o ich ceny, to są one uzależnione od tego, jaką posiadamy aktualnie taryfę. Szczegóły możemy sprawdzić na stronie Play.

Roaming w Play to możliwość skorzystania z rozszerzonego zasięgu. Ta usługa jest szczególnie przydatna, gdy znajdziemy się w miejscu, gdzie brak jest zasięgu sieci Play. Nie oznaczać to będzie jednak niemożliwości wykonania połączeń. Dzięki umowie z trzema zagranicznymi partnerami Play zapewni nam wszędzie dobry zasięg i swobodę komunikacji.

Podsumowując, roamingu w Play nie własnoręcznie trzeba aktywować, gdyż aktywuje się on automatycznie. Dezaktywacja nie wymaga zaś od nas wiele wysiłku ani czasu. Zwiększony zasięg i atrakcyjne ceny tylko dodatkowo zachęcają do korzystania z tej usługi, gdy przebywamy na zagranicznych wakacjach czy służbowym urlopie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *