Atak klonów czyli najzuchwalsze podróbki apple iphone’a 6

Witam was, podejrzewam iż jak to zwykle bywa wybrałem zły wątek, więc w tym przypadku prosiłbym o przesunięcie go w odpowiednie miejsce. Otóż niedawno (właściwie to dwie godziny temu) dorwałem w swoje rączki iPhone’a 3G.

Firma Apple jest jednym z wiodących producentów smartfonów na całym świecie. Olbrzymia popularność koncernu i jej telefonów sprawia, iż często są one kopiowane przez nieznanych producentów. Niektórzy są tak odważni i bezwstydni, że produkują wręcz identyczne urządzenia pod nieco zmienioną nazwą. Okazuje się, iż na rynku telekomunikacyjnym istnieją setki różnych smartfonów, które wyglądają identycznie jak iPhone 6.

Co więcej podrabianie ułatwiają również liczne aplikacje, które m.in. potrafią imitowaćgrafikę interfejsu systemów iOS, które posiadają iPhone’y.

Postanowiliśmy wybrać pare modeli telefonów, które zasługują na miano najlepszychbezwstydnych naśladowców.

Goophone i6S

Jeden z modeli kopiujących iPhone’a 6. Goophone jest tak dokładnie odwzorowanym klonem, iż po przednich zdjęciach ciężko zorientować się, że to podróbka. Na szczęście na tylnej obudowie brakuje mu loga Apple dzięki czemu wiemy, że to nie oryginał.

Goophone wyposażono w 4,7- calowy ekran IPS o słabej rozdzielczości 480 x 854 pikseli, 2-rdzeniowy procesor, 512 MB pamięci RAM, aparat 5 Mpix, 4 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię 1800 mAh. Jego cena to ok. 100$-150$.

Vphone I6

Kolejny klon, który wyposażony został w 4-rdzeniowy procesor MediaTek MT6582 1,3 Ghz, 1 GB pamięci RAM, 4,7- calowy wyświetlacz, 16 GB pamięci wewnętrznej, 16-mpix aparat oraz baterię 1600 mAh. Urządzenie pracuje w oparciu o system Android 4.2.2 jednak zainstalowano w nim aplikację imitującą grafikę interfejsu iOS, która w łatwy sposób wprowadza użytkownika w błąd. Cena Vphona to ok. 149$.

Sophone I6

Szczerze mówiąc producent tego smartfona idealnie odwzorował w nim wygląd iPhona 6. Od oryginału odróżnić go jest bardzo ciężko. Model ten oferuje użytkownikowi wybór różnych procesorów oraz pamięci RAM 512 MB lub 1GB. Oprócz tego smartfon posiada 4,7- calowy wyświetlacz, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz system Android 4.2 z zainstalowaną aplikacją odzwierciedlającą wygląd systemu iOS8. Cena urządzenia ok. 149$.

No name iPhona 6/6 Plus

Telefon ten tak doskonale kopiuje iPhone’a 6 firmy Apple, iż nawet nie został w żaden sposób nazwany. Na zdjęciach można zuważyć, iż producent za wszelką cenę stara się ukryć przycisk „Home” po którym najprawdopodobniej łatwo odróżnić go od oryginału.

Specyfikacja telefonu wygląda następująco: 4-rdzeniowy układ MT6582, tylnia kamera 8 Mpix, 1 GB pamięci RAM oraz system Android 4.3 Jelly Bean. Cena ok. 110$ – 175$.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *