Co potrafią nasze urządzenia mobilne

Nowe smartfony potrafią coraz więcej. Pod względem wydajności przebijają tak chętnie kupowane przez Polaków kilka lat temu netbooki. Nic dziwnego, bo dzisiejszy smartfon – szczególnie ten z wyższej półki – musi mieć możliwość zastąpienia nawet trzech urządzeń jednocześnie.

Smartfony i tablety znajdują się w zasięgu prawie każdego, jednak wielu z nas nie do końca wykorzystuje ich potencjał.  Najczęściej telefony służą nam do wysyłania wiadomości,  połączeń głosowych, robienia zdjęć czy oglądania filmów bądź grania w gry. Jednak często mamy możliwość korzystania z innych udogodnień, które nie są, aż tak popularne jak te wyżej wymienione. Oto kilka interesujących przykładów.

1) Lupa

Kamera w smartfonie nie tylko pomoże nam zarejestrować najważniejsze chwile naszego życia, ale również przyda się w momentach, w których będziemy potrzebować lupy. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób oglądających bardzo małe przedmioty, bądź tych, którzy zapomnieli okularów bądź soczewek.

2) Pomiary

Jeśli nie jesteśmy profesjonalnymi budowniczymi lub projektantami to do prostszych czynności pomiarowych możemy również wykorzystać nasz telefon. Może on pełnić funkcję linijki lub nawet poziomicy. Ponadto wykorzystać go możemy również do pomiaru odległości.

3) Deska do krojenia

Jest to troszkę ekstrawagancka funkcja, ale podobno niektórzy wykorzystują swoje tablety jako deska do krojenia. Faktycznie płaska powierzchnia urządzenia mogłaby się do tego nadawać jeżeli przebywamy np. w parku na pikniku i potrzebujemy coś pilnie pokroić. Wydaje się jednak, że nie wszyscy zaryzykowaliby i użyli swoje drogie urządzenie do np. pokrojenia arbuza.

4) Pilot do telewizora

Jedna z najprzydatniejszych funkcji naszego smartfona. Za pomocą naszego telefonu jesteśmy w stanie sterować telewizorem, routerami bezprzewodowymi, czy też klimatyzatorami  w naszym domu. Potrzebne są nam do tego tylko specjalne ustawienia i aplikacje.

5) Bezprzewodowa mysz lub klawiatura

Kolejna z przydatnych funkcji. Za pośrednictwem  bezprzewodowego połączenia sieciowego możemy wykorzystać nasz smartfon jako mysz lub klawiatura do komputera.

6) Lustro

Jeśli nie mamy w naszym zasięgu toalety, bądź wielkiego lustra, a chcielibyśmy się przejrzeć możemy wykorzystać nasz przedni aparat w telefonie. Pełni on doskonale funkcję lustra zwłaszcza w sytuacjach, gdy się spieszymy na ważne zebranie lub spotkanie z bliskimi.

7) Nawigacja

Bardzo ważna funkcja smartfonów, która pozwala wielu kierowcom dojechać we właściwe miejsce. Większy ekran w naszym urządzeniu wpływa na zakres mapy i czytelność naszej trasy.

8) Multimedia

Funkcja niezwykle przydatna zwłaszcza w telefonach z dużym ekranem, który równa się  również większą rozdzielczością gier, filmów i różnych innych multimediów. Zwiększa to komfort użytkowania ich w wolnej chwili.

Wszystkie wymienione funkcje mogą zyskać na popularności ze względu na fakt, iż coraz więcej użytkowników kupuje smartfony z większymi ekranami, przez co są wykorzystywane do coraz to nowych celów. Nowe telefony, które wchodzą na rynek mają wyświetlacze o średniej wielkości przekątnej od 5 do 5,5 cm. Wielkie ekrany są zatem bardziej elastyczne i funkcjonalne dla użytkowników. Zwłaszcza dla osób starszych, które mają problemy ze wzrokiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *