Czarny piątek najlepsze okazje u różnych operatorów

Z okazji Black Friday staramy się wyszukać dla was jak najlepsze okazje na zakupy w sieci. Poniżej znajdziecie najbardziej atrakcyjne oferty na smartfony.

Skąd się wziął Black Friday?

Czarny Piątek wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W piątek po Dniu Dziękczynienia rozpoczyna się szał zakupów świątecznych. Wiele sklepów w ten dzień jest czynnych znacznie dłużej, a niektóre nawet całą dobę. Dla klientów przygotowywane są specjalne okazje, przeceny i kody rabatowe. Black Friday w Stanach Zjednoczonych jest jednym z najbardziej dochodowych dni dla sprzedawców.

Sama nazwa – Czarny Piątek – najprawdopodobniej wywodzi się od tego, że dawniej sprzedawcy zapisywali straty czerwonym tuszem, a zyski czarnym. Piątek po Dniu Dziękczynienia zaczął generować takie przychody, że zaczęto nazywać go właśnie Black Friday.

Jak Czarny Piątek dotarł do Polski?

Początkowo Black Friday obowiązywał wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Jednak wraz z popularyzacją internetu święto ze sklepów stacjonarnych zaczęło przenosić się do sieci. Początkowo Czarny Piątek dotyczył wyłącznie sklepów fizycznych, natomiast wyprzedaże online odbywały się w Cyber Monday, czyli kolejny poniedziałek.

Z czasem internet tak bardzo przeniknął do naszego życia, że granice między Czarnym Piątkiem i Cyber Poniedziałkiem całkowicie się zatarły. Dlatego dzisiaj coraz częściej mówimy o Czarnym Tygodniu.

Black Week z roku na rok przybiera na sile i już dawno wyszedł poza Stany Zjednoczone. Właśnie dzięki powszechnemu dostępowi do internetu. Sklepy działające prężnie w sieci chcą zarobić na tym zakupowym szaleństwie, ponieważ doskonale wiedzą, jakie zyski generuje za Oceanem. W ten sposób Black Friday i Cyber Monday wyszły poza Stany i dotarły również do Polski.

Картинки по запросу czarny piątek najlepsze okazje u różnych operatorów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *