Jak włączyć roaming

Roaming to usługa, która pozwala nam zdzwonić przez komórkę, przebywając za granicą. Jak włączyć i wyłączyć roaming, jeśli mamy numer telefonu w sieci.

Korzystanie z roamingu jest proste, wystarczy, że:

  • Twój aparat telefoniczny działa w częstotliwości odwiedzanej sieci
  • masz włączoną usługę roamingu oraz rozmów międzynarodowych
  • znajdujesz się w zasięgu sieci zagranicznego operatora.

Za granicą, gdy będziesz przebywać w zasięgu sieci działającej w innej częstotliwości niż Twój aparat (GSM850/1900/iDEN/CDMA/satelita) np. w Stanach Zjednoczonych, warto wypożyczyć aparat i przełożyć do niego kartę SIM.
Jeśli masz włączony roaming i zablokowane rozmowy międzynarodowe, podczas pobytu za granicą, możesz wysyłać i odbierać SMS-y, ale nie możesz nawiązywać połączeń.
Roaming możesz aktywować

  • przez internet w Mój Orange
  • zadzwoń pod numer Orange Automatycznego Biura Obsługi *500 (koszt połączenia zgodny z cennikiem Twojej obecnej oferty). Potem z menu głównego wybierz usługi

Za granicą Twój telefon automatycznie wyszuka dostępne sieci i wybierze jedną z nich. Na wyświetlaczu Twojego telefonu pojawi się nazwa lub kod sieci.
W swoim aparacie telefonicznym możesz włączyć ręczny wybór sieci. Włącz ręczny wybór sieci jeżeli po włączeniu Twój telefon nie połączył się automatycznie z siecią. Po dokonaniu ręcznego wyboru sieci, przełącz aparat na wybór automatyczny. W ten sposób unikniesz sytuacji w której każde wyjście z zasięgu spowoduje utratę sieci i konieczność ponownego ręcznego wyboru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *