Konfiguracja wap w telefonie

Wszystkie telefony wyposażone w przeglądarkę WAP, sprzedawane w Polsce przez operatorów, są już skonfigurowane do używania odpowiednich bramek. Jednakże podczas zmiany operatora, bądź zakupu telefonu nieskonfigurowanego należy telefon prawidłowo ustawić.

WAP

Pod nazwą „WAP” kryje się standard, który pozwala użytkownikom starszych telefonów komórkowych na korzystanie ze stron internetowych. Konfiguracja tej funkcji w Plusie nie wymaga wiele wysiłku i sprowadza się do wprowadzenia kilku zmian w samym telefonie. Przedstawiamy je poniżej.

Jak zacząć?

Aby skonfigurować WAP w naszym telefonie, należy wejść do opcji „Ustawienia”. Kolejny krok to naciśnięcie na ikonę „Komunikacja”. Jeśli to zrobimy, zostaniemy przeniesieni do kolejnej podstrony, na której należy zaznaczyć opcję „Sieć” oraz „Użyj danych pakietowych”. Te kroki wstępne pozwolą nam przejść do właściwej konfiguracji.

Droga do konfiguracji

Zaznaczenie dwóch wcześniejszych opcji pozwoli nam znaleźć się w „Ustawieniach sieci”. To właśnie tutaj należy kliknąć na opcję „Profile trans. danych”. Po kliknięciu na ekranie pojawi się komunikat, który należy zatwierdzić, wybierając odpowiedź „Tak”. Następny krok to utworzenie nowego profilu. Wystarczy, że naciśniemy opcję „Utwórz” i przejdziemy do menu, gdzie należy wprowadzić dane konfiguracyjne.

Wprowadzamy dane sieci

Aby WAP działał bez zarzutu, należy uzupełnić poszczególne elementy menu odpowiednimi danymi. W okienku „Ustaw nazwę” wpisujemy więc WAP. Z kolei w „nazwa punktu dostępu” wpisujemy wap, tyle że małymi literami. Okienko „Adres strony domowej” trzeba zaś uzupełnić treścią http://wap.plus.pl, a następnie zaakceptować wszystko przyciskiem „Zapisz”. Ostatnia czynność to uzupełnienie rubryki „Adres serwera Proxy”, gdzie należy wpisać 212.2.96.16:8080. Tę zmianę również zatwierdzamy przyciskiem „Zapisz”.

Jeżeli mamy ustawiony profil domyślny naszej przeglądarki jako INTERNET, to na tym kończy się konfiguracja WAP i możemy spokojnie korzystać z sieci. W innym przypadku należy wykonać dodatkowe czynności, które obejmują:

Ponowny wybór opcji „Ustawienia”, wejście w zakładkę „Aplikacje” oraz wybranie elementu „Internet”. Kolejny krok to wybór opcji „Ustaw” i zaznaczenie „Profil trans. danych”. Ta operacja przeniesie nas do nowego okienka gdzie należy zaznaczyć WAP i zaakceptować zmiany przyciskiem „Ustaw”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *