Aktywacja nowej karty

Tego typu komunikat jest niezbędny, żeby móc korzystać z zasobów platformy Cyfra Plus. Jeśli dopiero zaopatrzyliśmy się w nową kartę, należy umieścić ją w dekoderze.

Ważne, żeby ten odbierał sygnał satelitarny. Dalsze postępowanie różni się w zależności od posiadanego dekodera:

  • jeśli dysponujemy modelem SAGEMCOM HD, wtedy ustawiamy kanał 77 (Discovery Scence),
  • w przypadku pozostałych dekoderów wybieramy kanał 3 (TVP Info).

Na początku powita nas informacja „Brak uprawnień do odbioru kanału”. Czasami może to być również czarny ekran. Konieczne jest pozostawienie włączonego dekodera na kilkadziesiąt minut, które potrzebne są do przeprowadzenia aktywacji. Zazwyczaj trwa to około 30 minut. Gdy karta zostanie aktywowana, pojawi się obraz i tym samym dostęp do kodowanych kanałów.

Aktywacja karty, która straciła uprawnienia

Może się jednak zdarzyć, że karta, jaką dysponujemy, nie jest świeżo po zakupie lub straciła uprawnienia, co uniemożliwia oglądanie kodowanych kanałów telewizyjnych. W takiej sytuacji powinniśmy skontaktować się z Automatycznym Centrum Obsługi Abonenta. Możemy to zrobić również wtedy, gdy chcemy przyspieszyć aktywację nowej karty.

Następnie w automatycznym menu wybieramy 1, a potem 3. Konieczne będzie również podanie numeru karty, a potem potwierdzenie operacji poprzez wciśnięcie ponownie 1.

W dalszej części musimy postępować podobnie, jak w poprzednim przypadku, czyli umieścić kartę w dekoderze i pozostawić go włączonym na kilkadziesiąt minut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *