Przewidywane premiery w 2015 roku

Święta Bożego Narodzenia to czas prezentów. To doskonały pretekst do sprawdzenia, co też dystrybutorzy i filmowcy przygotowali na najbliższe 12 miesięcy. Przejrzeliśmy plany polskich dystrybutorów oraz listę filmów, które będą miały swoją światową premierę w 2015 roku. Następnie wybraliśmy z nich te tytuły, które wydają się nam szczególnie intrygujące, zarówno w kinie czysto rozrywkowym, jak i tym z wyższej, artystycznej półki.

Картинки по запросу przewidywane premiery w 2015 roku

Swego czasu 2015 rok zapowiadał się na rekordowy pod względem liczby najbardziej atrakcyjnych blockbusterów w historii. W pewnym momencie wyglądało to aż przesadnie, bo mieliśmy co tydzień po dwie premiery gigantycznych superprodukcji, które nigdy nie powinny ze sobą konkurować. Widz nie powinien mieć aż tak wielkiego wyboru, bo od dobrobytu może rozboleć głowa. Wiedzieli o tym dystrybutorzy, dlatego też część tytułów uciekło na 2016 rok, ale choć kalendarium premier się przerzedziło, nadal jest to jeden z najlepiej zapowiadających się okresów w kinie od lat.

STYCZEŃ

„Foxcatcher„

Najnowszy film Bennetta Millera, uznanego reżysera takich filmów jak „Capote” oraz „Moneyball„. Jego najnowsza produkcja zbiera wiele pochwał oraz nagród (w tym 3 nominacje do Złotego Globu). Tak naprawdę jednak wyróżnia się kreacjami aktorskimi, bo oto pierwszy raz zobaczymy Channinga Tatuma i Steve’a Carella w świetnie zagranych dramatycznych rolach.

Data polskiej premiery: 9 stycznia

Fabuła: Film inspirowany jest prawdziwą historią. John du Pont, dziedzic fortuny, schizofrenik, zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników. Trenowali tam między innymi mistrzowie świata, bracia John i David Schultz. Z powodów zachowania gospodarza robiło się coraz dziwniej…

NASZA RECENZJA

„Uprowadzona 3„

Liam Neeson ponownie jako Bryan Mills w 3. części popularnej serii kina akcji. Tym razem jednak nie ma żadnego porwania, gdyż dostajemy schemat jak ze „Ściganego„: wrobiony bohater ucieka, chcąc udowodnić swoją niewinność. Jedynym problemem tej części jest osoba reżysera – Oliviera Megatona, więc jeśli realizacyjnie „dwójka” Wam się nie podobała, „trójka” może nie zatrzeć złego wrażenia.

Data polskiej premiery: 9 stycznia

Fabuła: Bryana Millsa nikomu przedstawiać nie trzeba. Od lat oczyszcza świat z najbardziej zwyrodniałych szumowin. Przestępcy już kilka razy próbowali go za to ukarać i za każdym razem przypłacali to życiem. Tym razem zaatakują wyjątkowo boleśnie. Gdy jego ukochana żona zostanie zamordowana, a podejrzenie padnie na niego, Bryan znów będzie musiał zrobić użytek ze „swych wyjątkowych umiejętności”, by dorwać winnych, oczyścić się z zarzutów i przede wszystkim ochronić najdroższą córkę. Jednak tym razem wróg okaże się wyjątkowy…

„Exodus: Bogowie i królowie„

Superprodukcja Ridleya Scotta opowiadająca w inny sposób historię Mojżesza. Scott w tym filmie zachwyca przede wszystkim rozmachem, który jest epicki lub – prosto mówiąc – biblijnych rozmiarów. W głównych rolach Joel Edgerton i Christian Bale.

Data polskiej premiery: 9 stycznia

Fabuła: Opowieść o Mojżeszu wyprowadzającym Izraelitów z Egiptu na pustynię, by dotrzeć z nim do Ziemi Obiecanej.

„Haker„

Najnowszy film Michaela Manna, znanego z takich hitów jak „Gorączka” czy „Zakładnik„. Tym razem tworzy on opowieść bardzo na czasie z uwagi na aferę z atakiem hakerów na Sony, bowiem jego film opowiada o cyberprzestępcach, a bohaterem jest haker. Zapowiada się emocjonujące i ciekawe kino. W głównej roli Chris Hemsworth.

Data polskiej premiery: 16 stycznia

Fabuła: Amerykanie i Chińczycy rozpracowują szajkę planującą wielki atak w cyberprzestrzeni.

Похожее изображение

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *